Czynnik chłodzący o symbolu R 1234YF

Informujemy, że już obsługujemy układy klimatyzacji w pojazdach gdzie stosowany jest

czynnik chłodzący o symbolu R 1234YF.

 

W ramach walki z globalnym ociepleniem Unia Europejska wprowadziła nowe przepisy, które sprawią, że nowe samochody będą jeszcze bardziej ekologiczne. Najnowszy pomysł, który wszedł w życie w 2017 roku dotyczy wykorzystania zupełnie nowego czynnika klimatyzacji opisywanego jako R1234YF. Czynnik ten zastąpi stosowany dotychczas R134A. Oznacza to, że wszyscy posiadacze pojazdów wyposażonych w klimatyzację samochodową muszą wymienić czynniki na wspomniany R1234YF.

Nasza firma wprowadziła do swojej oferty obsługę właśnie tego czynnika. Można u nas dokonać wymiany starego czynnika na R1234YF, który jest również nazywany potocznie „nowym czynnikiem”. Oprócz tego wykonujemy wszystkie inne standardowe usługi serwisowe i naprawcze układów klimatyzacyjnych z R1234YF. Sprawdzamy szczelność klimatyzacji, uzupełniamy brakujący czynnik, dokonujemy napraw, itp. Warto dodać, że nowy czynnik wymaga regularnej wymiany co dwa lata. Oczywiście nasza firma oferuje profesjonalną wymianę tego typu.

Posiadamy nowoczesny sprzęt przystosowany do nowego czynnika, a nasi pracownicy mają duże doświadczenie i przeszli wszelkie niezbędne szkolenia z zakresu jego wymiany, kontroli i obsługi. Dzięki temu wszyscy klienci mogą liczyć na profesjonalną pomoc w przypadku nagłej awarii, a także na fachowe serwisowanie i konserwację.