Wymiana rozrządu – bardzo ważna naprawa eksploatacyjna

Układ rozrządu jest jednym z najważniejszych elementów stosowanych w silnikach spalinowych we współczesnych autach. Zadaniem elementów wchodzących w skład układu rozrządu jest zapewnienie dopływu mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów oraz za usuwanie produktów spalania takiej mieszanki. To dzięki rozrządowi pojazd generuje odpowiednie osiągi.

Aktualnie w pojazdach stosowane są dwa typy rozrządu – z łańcuchem lub z paskiem. Niezależnie od zastosowanych elementów, mogą one ulec zużyciu. Zerwanie paska lub łańcucha może wiązać się z bardzo poważną awarią, po której silnik nadaje się do kapitalnego remontu lub wymiany.

W związku z tym konieczna jest okresowa kontrola oraz wymiana rozrządu po przejechaniu liczby kilometrów wskazanej przez producenta. W przeciwnym razie silnik twojego auta może nadawać się tylko do wymiany!

Nasz warsztat oferuje profesjonalną wymianę rozrządu zarówno opartego na paskach, jak i łańcuchach. Posiadamy nowoczesny sprzęt oraz zatrudniamy wykwalifikowanych fachowców, którzy radzą sobie z rozrządami w praktycznie każdym rodzaju, marce i modelu samochodu.

Nie zwlekaj umów się na wymianę rozrządu: 785 186 012